Rolety

Ceny rolet – Od czego zależą?

Planując zakup rolet, chcemy z pewnością wiedzieć, ile będziemy musieli zapłacić za ich montaż. Okazuje się, że wszystko zależy od tego, na jaki typ osłon okiennych się zdecydujemy i jaki będą miały one wymiar. Od czego zależą ceny rolet i jakiego rachunki możemy się spodziewać, wybierając konkretny typ zasłony? Podpowiadamy, jak oszacować cenę rolet, oraz wyjaśniamy, z czego wynikają różnice w cenach między poszczególnymi modelami.

Typ rolety a jej cena

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór rolet, zarówno jeśli chodzi o tym montażu, jak i materiał, z którego jest okna wykonana. Im większej precyzji wymaga produkcja rolety i jej montaż, tym cena jest wyższa.

Sprawdź rolety materiałowe ceny w naszym sklepie internetowym.

Jeśli chodzi o rodzaj montażu, najmniej zapłacimy za rolety wolnowiszące, większe koszta poniesiemy natomiast, jeśli zdecydujemy się na rolety w kasecie, których mechanizm działania jest bardziej skomplikowany.

Kolor materiału a cena?

Nie bez znaczenia jest również wybrany przez nas kolor rolety:

  1. Najwięcej zapłacimy za rolety pokryte fantazyjnymi wzorami. Te, choć droższe, oprócz funkcji osłaniającej, pełnią również rolę dekoracji – jeśli marzy nam się ozdoba na oknie, warto więc zapłacić więcej i zyskać ciekawe urozmaicenie wnętrza.
  2. W przypadku wersji jednokolorowej kolor również będzie miał wpływ na cenę. W naszym sklepie znajdą Państwo podział kolorów na grupy cenowe – dzięki niemu bez trudu zorientują się Państwo, który kolor będzie kosztował najmniej, a za który trzeba będzie dopłacić. Najmniejsze koszta poniesiemy, wybierając klasyczne barwy (biel, beż szarość), większe, stawiając na nietypową kolorystykę: róż, czerwień czy seledyn.

Rolety dzień/noc – dlaczego najdroższe?

Jedną z droższych opcji pozostaje model dzień/noc. Wytłumaczenie jest proste: uszycie takich rolet wymaga od producenta dużo większego zachodu. Te wykonane są z dwóch typów materiałów precyzyjnie odmierzonych w równe paski. Inwestując jednak w rolety dzień/noc sporo zyskujemy: nie tylko zapewniają całkowitą osłonę okna wieczorami, ale te też pozwalają doskonale regulować stopień światła w mieszkaniu w ciągu dnia – dzięki nim bez trudu stworzymy we wnętrzach przyjemną, intymną atmosferę.

Wielkość okna a cena rolety?

Wybierając rolety, pamiętajmy, że na cenę będzie miał wpływ również wymiar okna. Żeby dowiedzieć się, ile zapłacą Państwo za osłony do konkretnego pomieszczenia, należy skontaktować się ze sklepem – cena zostanie ustalona indywidualnie z każdym klientem w zależności od ilości i wielkości okien oraz drzwi balkonowych.

You may also like...