Plisy

Czy warto kupować plisy okienne?

Wybór odpowiedniej osłony okiennej to sprawa dużej wagi. Zwykle wybierając ją dbamy o element estetyczny na równo z jej funkcjonalnością. Istnieje cały szereg różnorodnych ozdób okiennych poczynając od tradycyjnej firany, poprzez plisy, rolety, aż na żaluzjach kończąc. Warto więc zastanowić się, które z nich warto kupić i z jakich powodów. Dlatego też, by pomóc wam nieco w wyborze, dziś zajmiemy się plisami okiennymi oraz zagadnienie, czy warte są one przysłowiowego zachodu.

Duża swoboda

Jednym z elementów dla których ukochaliśmy sobie plisy jest możliwość ustawienia ich w dowolnie wybranej części okna. Jak to możliwe? Rolety te umożliwiają nam podciągnięcie ich od różnych stron: z góry, dołu oraz na środku. Tym samym zyskują one ogromnie na funkcjonalności, jednocześnie zachwycając swoim wyglądem.

Dlaczego jest to tak istotne? Daje nam bowiem dużą swobodę w kwestii zasłaniania i odsłaniania okien w dowolnie wybrany przez nas sposób. To szczególnie istotne jeśli chcemy zasłonić fragment okna przed wzrokiem sąsiadów, zaś nie chcemy całkowicie zaciemniać pomieszczenia. Wówczas zasłaniamy wyłącznie tę część okna, która znajdowałaby się w zasięgu wzroku przypadkowych przechodniów, czy sąsiadów.

Praktyczność i funkcjonalność

Olbrzymią zaletą żaluzji plisowanych jest dość duża łatwość w utrzymaniu ich w czystości. To spory atut zwłaszcza w porównaniu ich z rozmaitymi innymi okiennymi osłonami. Przede wszystkim nadają się one do prania, przy czym warto zaznaczyć, iż w przeciwieństwie do wielu innych okiennych osłon nie wymagają one prasowania.

Bogactwo wyboru

Decydując się na zakup plis okiennych warto wiedzieć, iż jest to asortyment o dużym wyborze tkanin, profili, jak i kolorów. Znajdziemy tu zarówno gładkie rolety, jak i bardzo wzorzyste i o różnorodnej strukturze. Warto więc dobrze przemyśleć rodzaj materiału jakiego użyjemy do uszycia naszych rolet. Jeśli waszym celem poza wyłącznie funkcją estetyczną jest ochrona przed nasłonecznieniem warto zaopatrzyć się w plisy z odpowiednimi odblaskami.

Duża swoboda dopasowania

Szukając plis warto zapamiętać, iż istnieje cały szereg różnorodnych propozycji poczynając od plis o zróżnicowanych profilach pasujących idealnie do poszczególnych okien plastikowych, drewnianych, PCV, czy aluminiowych. Jednocześnie mamy też zapewniany szeroki dostęp do różnorodnych materiałów, wzorów, czy kolorystyki. Tym samym plisy uda nam się dopasować dosłownie do każdego wnętrza.

Wszystkie te elementy sprawiają, że plisy warto kupić do własnego domu, czy biura. Świetnie sprawdzą się nie tylko od święta, ale i na co dzień, upiększając zdecydowanie nasze pomieszczenie.

You may also like...