Rolety

Czy warto zainwestować w roletę dzień/noc?

Rolety dzień noc zyskują coraz więcej zwolenników, gdyż są one niezwykle funkcjonalne – za dnia mamy swobodny dostęp do światła dziennego, a na wieczór można zaciemnić okno według własnych potrzeb. Wyposażone są w zaciemniające pasy, które efektownie prezentują się zarówno wewnątrz mieszkania jak i na zewnątrz. Przeczytaj, dlaczego warto postawić na tego typu rozwiązania.

Jak działają nasze rolety okienne typu dzień noc?

Rolety dzień i noc są niezwykle reprezentatywnymi osłonami, wykonanymi z tkanin w poziome pasy. Mamy tutaj pas transparentny oraz zaciemniający, które układają się naprzemiennie, pozwalając swobodnie regulować natężenie światła w danym pomieszczeniu poprzez dowolne przesuwanie obu warstw materiału pomiędzy sobą.

Możliwe jest całkowite bądź tylko częściowe podciągnięcie rolety do góry, czy też ustawienie pasów w taki sposób, aby do pomieszczenia przenikała tylko wąska strużka światła. Można więc całkowicie zaciemnić wnętrze bądź też wpuścić dowolną ilość światła. Koniec z natarczywym i uciążliwym promieniowaniem słonecznym podczas oglądania telewizji, pracy przy komputerze czy też podczas uczenia się.

Rodzaje rolet typu dzień i noc

Rolety dzień i noc różnią się od siebie konstrukcją oraz sposobem montażu.

  • Można je kupić w wersji klasycznej, co sprawdza się szczególnie w przypadku większych pomieszczeń z dużym oknem. Rolety wolnowiszące, czyli klasyczne są montowane do ściany i sufitu. Jeśli mamy okno o nietypowym rozmiarze, to jest to opcja dla nas idealna.
  • Z kolei mini rolety są niezwykle praktyczne i można je dopasować niemal do każdej okiennicy. Można je zamontować za pomocą bezinwazyjnych haczyków bezpośrednio na ramie okna lub zawiesić za pomocą mocnej taśmy klejącej.
  • Natomiast rolety w kasecie można zamontować nawet na drzwiach balkonowych. Materiał przylega bezpośrednio do szyby, dzięki czemu nie zbiera się na rolecie nadmiar kurzu. Można je zamontować na ramę bądź też za pomocą uchwytów.

Szeroki wachlarz wyboru

W naszym asortymencie dostaną Państwo nowoczesne i ekskluzywne rolety wolnowiszące MAGNA, TREO, CODA typu dzień i noc, dzięki którym możliwe jest zmienienie nastroju wnętrza w zaledwie kilka minut. Za ich pomocą można swobodnie regulować i kontrolować przepływ światła według swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Są one wyposażone w półkasetę aluminiową.

Z kolei roleta Zonda Basic dostępna jest najróżniejszych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować ją bezproblemowo do aranżacji wnętrza. Roleta Zonda Rubin świetnie sprawdza się w przypadku okien PCV, aluminiowych i drewnianych. Dla osób stawiających na nowoczesny wygląd oraz funkcję dekoracyjną poleca się roletę Zonda Grande, która gwarantuje niepowtarzalny design wnętrza.

You may also like...