Rolety

Do sypialni, pokoju dziennego i kuchni, czyli jak dobrać rolety do każdego pomieszczenia?

Rolety materiałowe wciąż pozostają jedną z najpopularniejszych przesłon okiennych, nic więc dziwnego, że bardzo wiele osób stawia na to rozwiązane w każdym pomieszczeniu w domu. Odpowiednio dobrane rolety nie tylko doskonale wywiązują się ze swojej podstawowej funkcji, ale stanowią też istotny element aranżacji, wpływający na ogólny odbiór wnętrza. Problem w tym, że nie ma uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się w całym domu. Jak zatem dobrać rolety stosownie do pomieszczenia? Służymy poradą.

Podstawowe zadanie, jakie wszyscy stawiamy przed roletami, to skuteczne zapobieganie przenikaniu promieni słonecznych, utrzymywanie odpowiedniej temperatury we wnętrzach, zapewnianie poczucia intymności i uzupełnienie aranżacji wnętrza. W praktyce okazuje się jednak, że wszystkie te założenia są ściśle uzależnione od funkcji, jaką pełni dane pomieszczenie.

W sypialni zadbaj o poczucie intymności

Niezwykle szeroki wachlarz kolorów tkaniny, jaki zapewnia nasz sklep, daje możliwość idealnego wkomponowania rolety w wystrój sypialni. Szczególną uwagę warto poświęcić dostępnym odcieniom zieleni. Kolor ten działa wyjątkowo kojąco i odprężająco, co jest niezwykle istotne dla relaksującego odpoczynku.

Dobierając rolety do sypialni, nie należy skupiać się na samym kolorze, równie istotny jest materiał, z którego przesłona zostanie wykonana. Najlepszym rozwiązaniem będzie podgumowana tkanina, całkowicie zacieniająca pomieszczenie. Takie rozwiązanie zapewni komfort i relaksujący sen, jednak bardzo istotne jest też poczucie całkowitej intymności.

W pokoju dziennym liczą się rozwiązania stylowe i uniwersalne

Jak w żadnym innym pomieszczeniu, w pokoju dziennym liczy się styl i elegancja. Nie oznacza to jednak, że z góry należy wykluczyć praktyczne rozwiązania, wprost przeciwnie. Oferta naszego sklepu obejmuje rolety w wariancie Dzień i Noc, które doskonale wywiązują się ze wszystkich funkcji.

W salonie nie zawsze potrzebujemy całkowitego zacienienia, zwłaszcza za dnia, jeżeli okno nie wychodzi na nasłonecznioną stronę. Zdarza się jednak, że intymna atmosfera jest wysoce pożądana. W każdej z tych sytuacji, rolety Dzień i Noc sprawdzą się doskonale.

W kuchni liczy się funkcjonalność

W zakresie doboru rolet, kuchnia przedstawia najbardziej specyficzne potrzeby, które wynikają z panujących tam warunków. Wysoka temperatura, para wodna i cały bukiet silnych zapachów to czynniki, które nie wróżą długiej eksploatacji przesłon. Warto jednak wiedzieć, że oferowane przez rolety materiałowe, dostępne są w wielu wariantach.

Tam gdzie zwykła tkanina szybko ulegnie zabrudzeniu, doskonale sprawdzi się poliester. Funkcjonalność nie wyklucza jednak stylu. Nie ma najmniejszego problemu z doborem wariantu kolorystycznego, który idealnie skomponuje się z wystrojem kuchni.

You may also like...