Plisy Rolety Żaluzje

Dobór osłon okiennych w zależności od pomieszczenia

Zastosowanie dekoracji okiennych jest popularnym i stosownym manewrem, podnoszącym wizualną jakość domu. Jednak aby osiągnąć zamierzony cel, jakim jest uzyskanie estetycznego i jednocześnie funkcjonalnego zaaranżowania wnętrza, należy zastanowić się nad rodzajem montowanych rolet w zależności od pomieszczenia, w jakim mają wisieć.

Rolety do salonu

Najtrafniejszym wyborem w odniesieniu do pokoju, w którym najczęściej przyjmowani są goście są prawdopodobnie rolety tkaninowe. Ich dostępność w różnorodnych kolorach sprawia, że doskonale sprawdzą się jako podkreślenie klimatu panującego w pomieszczeniu. Charakteryzują się eleganckim i stylowym wyglądem, nadadzą więc salonowi niepowtarzalnego charakteru.

Żaluzje do kuchni

Wybierając żaluzje do kuchni warto wziąć pod uwagę warunki panujące w tym pomieszczeniu. Wilgoć wynikająca z gotowania, osadzający się tłuszcz i brud, które są naturalnym zjawiskiem w tak często i intensywnie użytkowanym pomieszczeniu sprawiają, że konieczne jest uwzględnienie aspektów praktycznych montowania dekoracji okiennych.

Z tego względu w kuchni warto zastosować żaluzje łatwe i bezproblemowe w kwestii czyszczenia. Szeroki wybór żaluzji drewnianych oraz PCV umożliwia odnalezienie odpowiedniej opcji do kuchni.

Rolety łazienkowe

Wilgotne środowisko łazienki sprawia, że wiszące w jej oknie żaluzje czy rolety muszą cechować się wysoką odpornością i niską absorpcją wilgoci. Podobne cechy posiadają dostępne w naszym sklepie rolety tkaninowe, pokryte specjalną powłoką, jak i żaluzje aluminiowe oraz drewniane.

Rolety w sypialni

Rolety wiszące w sypialni są jednymi z najczęściej używanych, gdyż specyfika tego pomieszczenia wymaga częstego zasłaniania i odsłaniania okien. Rolety w sypialni stanowią barierę przed zbyt wcześnie wpadającymi promieniami słonecznymi, jak również zapewniają prywatność i intymność. Z tego względu powinny być dobrane pod względem skuteczności oraz łatwości obsługi.

W sypialni doskonale sprawdzą się zarówno rolety tkaninowe, jak i żaluzje. Wybór warto dopasować do wystroju wnętrza oraz preferencji mieszkańców.

Jak wynika z powyższego zestawienia różnych pomieszczeń z pasującymi do nich dekoracji okiennych, warto przemyśleć wybór rolet oraz plis okiennych montowanych w swoim domu. Ich logiczne dostosowanie do warunków panujących w pomieszczeniach pozwoli cieszyć się ich pięknym wyglądem przez lata.

You may also like...