Rolety

Jak zmierzyć okno do rolet w kasecie

Rolety materiałowe to idealne zabezpieczenie się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz wzrokiem sąsiadów. Jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru rodzaju rolet należy dokładnie wymierzyć okno. Tylko prawidłowo pobrane wymiary są w stanie zapewnić idealne działanie oraz dopasowanie rolety do kształtu danego okna.

Chociaż obecnie można zlecić wymierzenie okna do montażu rolet profesjonalnej ekipie z salonu sprzedaży rolet, to również można zabrać się do samodzielnego mierzenia. Jak więc zmierzyć okno na rolety?

Podpowiadamy, jak zmierzyć okno do rolet

Prawidłowo wymierzone okno to gwarancja idealnego dopasowania do niego rolety. Okazuje się, za samodzielne mierzenie mogą zabrać się nawet osoby, które nie posiadają żadnych specjalnych umiejętności w tym zakresie, czy też jakiegoś specjalnego sprzętu. W naszym sklepie nie tylko można kupić rolety materiałowe na wymiar, ale również zapoznać się z montażem każdej z nich. Oferujemy państwu różnego rodzaju rolety, w tym rolety w kasetach, wiszące, montowane do ściany czy też mini rolety, a każde z nich mierzy się w nieco odmienny sposób.

Najlepiej wyposażyć się w jakiś notes, aby móc wszystko dokładnie zanotować, co ułatwia szczegółowe zapamiętanie wszystkich liczb oraz prawidłowe ustalenie wysokości i szerokości okna. Do pomiaru bardzo przydatne są metalowe miarki, które charakteryzują się największą dokładnością, a do tego są niezwykle wygodne w użyciu. Należy zmierzyć szerokość i wysokość okna z uwzględnieniem przyszybowych listw lub ich załamania w zależności od rodzaju.

Jeśli listwa przyszybowa jest ozdobna lub półokrągła, to warto zasięgnąć fachowej konsultacji odnośnie jej pomiaru.  Dokładnie wykonany pomiar zapewnia komfortowe użytkowanie rolet. Jeśli zależy nam na osiągnięciu zaciemnienia wnętrza, to powinniśmy zamontować prowadnice od górnej do dolnej krawędzi skrzydła.

Gdy już dokładnie wymierzymy okna, to montaż kupionych rolet staje się łatwy i przyjemny. Warto więc poświecić trochę czasu i ponieść niewielki trud w celu zanotowania pomiarów przed zakupem rolet. Dzięki temu będziemy mogli w przyszłości wygodnie użytkować i regulować roletę, a dodatkowo jej konserwacja również nie będzie stanowiła większego problemu.

You may also like...