Rolety

Jaki jest wpływ rolet harmonijkowych na ilość światła w mieszkaniu?

Rolety harmonijkowe są nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale również bardzo istotną częścią wystroju każdego pomieszczenia. Ze względu na możliwość swobodnego gospodarowania światłem, rolety plisowane w bardzo dużym stopniu odpowiadają za jego ilość wewnątrz.

Zalety rolet harmonijkowych

Rolety harmonijkowe są dużo wygodniejsze od tradycyjnych zasłon, a także pozwalają na lepsze dopasowanie swoich funkcji względem aktualnego zapotrzebowania użytkownika. Posiadają one również bardzo wiele innych zalet, do których zaliczyć można:

  • łatwy montaż i demontaż
  • możliwość ustawienia w dowolnym miejscu okna
  • zróżnicowanie pod względem gabarytów
  • pasują do okien o nietypowych kształtach

Rolety plisowane znajdujące się w naszym sklepie pozwalają na uchylenie niedużej przestrzeni okiennej lub uzyskanie efektu pośredniego między roletą a zasłoną całkowitą, dzięki czemu bardzo dobrze chronią przed nadmiarem słońca.

Jednocześnie umożliwiają wpuszczenie jego promieni w najbardziej odpowiedniej ilości. W naszej ofercie znajdują się także rolety mini, które montować można bezpośrednio na skrzydle okna, nie wykonując przy tym żadnych otworów i nawierceń. Za pomocą prowadzenia żyłkowego bardzo prosta jest również ich obsługa.

Funkcjonalność i wygoda

Za pomocą plisy możliwe jest zasłonięcie dowolnego obszaru okna, przy jednoczesnym przesuwaniu tkaniny od góry i od dołu.
Dzięki temu rolety harmonijkowe nie tylko umożliwiają kontrolę wpadającego światła, a także chronią przed zbyt dużą widocznością pomieszczenia z zewnątrz. Widać to na przykładzie oferowanych przez nasz sklep żaluzji plisowanych COSIMO, które nie posiadają stałej rynny górnej i dolnej, a sznurki montowane są bezpośrednio do listwy przyszybowej. Dodatkowo opadaniu plisy zapobiega zatrzask profilu na zaczepach.

Światło w pomieszczeniu

Wraz z upływem kolejnych pór roku, ilość światła słonecznego, które dociera do wnętrza mieszkania nieregularnie zwiększa się i zmniejsza. Jest to najbardziej zauważalne zwłaszcza w porach przejściowych, np. wczesną wiosną. To najlepszy okres do zmiany aranżacji okna, ponieważ pozwala na najbardziej optymalną obserwację światła w pomieszczeniu oraz skuteczne zabezpieczenie przestrzeni narażonej na zbyt intensywną obecność promieni słonecznych. Niezależnie od pory roku, polecamy montowanie rolet plisowanych zwłaszcza we wnętrzach, gdzie zasłony materiałowe oraz rolety z cienkich tkanin niedostatecznie ograniczają ilość wpadającego światła naturalnego.

You may also like...