Rolety

Jaki kolor rolet wybrać?

Kolorystyka jest jedną z najważniejszych kwestii aranżacji wnętrza. Dzięki odpowiednio dobranym kolorom będziemy dobrze się czuli w zaprojektowanym przez siebie mieszkaniu. W przypadku nietrafionych kolorów efekt będzie odwrotny. Kolorystyka i okien, i rolet na wymiar jest kwestią, którym należy poświęcić szczególnie dużo uwagi, bowiem okna mają ogromny wpływ na nastrój całego pomieszczenia.

Kolorystyka rolet okiennych

Rolety okienne są doskonałym wyborem, jeżeli chodzi o wystrój okien. Możemy zdecydować się na rolety na wymiar, rolety materiałowe, lub wykonane z innego tworzywa. Wybierając kolor rolet, powinniśmy wziąć pod uwagę, czy:

  • rolety mają być zamontowane w sypialni,
  • użyjemy ich w pokoju dziennym/salonie,
  • kupujemy rolety do pokoju dziecięcego.

W każdej z powyższych kwestii prawdopodobnie zdecydujemy się na inne rolety. Wystrój okien jest bowiem zależny od charakteru wnętrza.

Rolety w pokoju dziennym

Wybierając rolety do pokoju dziennego, warto postawić na jasne kolory, które automatycznie sprawą, że wnętrze będzie jaśniejsze, bardziej przytulne. Dobrze, aby rolety w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywamy za dnia, przepuszczały dużą ilość światła słonecznego, które pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników. Warto podkreślić, że nie muszą być to rolety białe, nasz sklep oferuje ogromny wybór rolet w jasnych kolorach. A co w przypadku, gdy nasz pokój dzienny jest jednocześnie sypialnią? Rozwiązaniem w tym wypadku są rolety dzień noc.

Rolety w sypialni

Wybierając rolety do sypialni, kierujemy się innymi czynnikami niż w przypadku wystroju okien w pokojach dziennych. Sypialnia jest miejscem, w którym zależy nam przede wszystkim na wysokiej jakości śnie. Naukowcy udowodnili, że najzdrowiej dla człowieka jest spać w całkowicie zaciemnionych pomieszczeniach. Dlatego do sypialni warto wybierać rolety ciemne, blokujące światło.

Rolety do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy rządzi się innymi prawami niż pozostałe pomieszczenia. Jest to pokój wielofunkcyjny, w którym dzieci spędzają zarówno dzień, jak i noc. W naszej ofercie znaleźć można wiele rolet, które przeznaczone są dla dzieci.

Możesz również polubić…