Rolety

Kolor rolet do łazienki

Dzięki niezwykle szerokiej ofercie dostępnej na rynku, jesteśmy w stanie w sposób dowolny dobierać rolety do naszych potrzeb. Ogromne znaczenie w tym wyborze ma rodzaj pomieszczenia, w którym mają one zostać zamontowane. Dość specyficznym miejscem jest w szczególności łazienka.

Kluczowe zasady

Pamiętać musimy bowiem o nieco odmiennych zasadach aranżacyjnych w porównaniu z tym, z czym mamy do czynienia w salonie czy sypialni. Łazienka powinna być przede wszystkim miejscem estetycznym i higienicznym i właśnie na tej podstawie należy wybierać konkretne dekoracje.

Rolety z serii MAGNA charakteryzują się bogatą paletą kolorów, dlatego nie powinniśmy mieć problemów, aby znaleźć coś do łazienki.

Którą kategorię wybierzesz?

Sklep przede wszystkim zdaje sobie sprawę z tego, iż gusta klientów są bardzo różne, dlatego umożliwił on dobór rozwiązań niezwykle zróżnicowanych. Rolety nadające się do łazienki znajdziemy bowiem w takich kategoriach jak:

  • delikatne,
  • naturalne,
  • słoneczne,
  • spontaniczne,
  • szlachetne.

Metraż łazienki

Oczywiście mnóstwo zależy od tego, jak dużą łazienką dysponujemy. Jeżeli jest ona niewielkich rozmiarów, warto zdecydować się na produkty utrzymane w jasnej stylistyce – odcienie błękitu, zieleni i bieli sprawdzą się doskonale.

W przypadku nieco większych pomieszczeń, możemy zakupić produkty nieco ciemniejsze, dodatkowo urozmaicone licznymi wzorami. Nawet kolor czarny może okazać się niezwykle atrakcyjny.

Metody aranżacyjne

Kolejną kwestią, jaką powinniśmy rozważyć, jest kolor płytek bądź ścian w naszej łazience. Jeżeli całe pomieszczenie utrzymane jest w jasnej stylistyce, nie należy decydować na rozwiązania krzykliwe, gdyż w sposób zdecydowany zdominują one całą aranżację. Ważny jest również kolor okien, jeżeli mamy np okna plastikowe.

Oczywiście istnieje możliwość niewielkiego eksperymentowania z kontrastowymi barwami, jednak, w przypadku łazienki, bardzo rzadko są one skuteczne. Niezwykle popularnym kolorem jest zwłaszcza błękit. Przede wszystkim dlatego, iż oddaje on cały charakter łazienki – jest delikatny, higieniczny i bardzo estetyczny.

Na koniec, warto przypomnieć także o niezwykle ważnej sprawie oświetlenia, które również determinuje nasz wybór rolet. Jeżeli jest ono nieco przytłumione, zbyt ciemne rolety zginą niezauważone, dlatego dobierajmy je zgodnie z warunkami, jakie panują w naszej łazience.

You may also like...