Moskitiery

Moskitiera – bariera przed niechcianymi gośćmi.

Wyjątkowo uciążliwym i niechcianym problemem, pojawiającym się zwłaszcza latem są insekty wpadające do pomieszczeń. Zarówno komary oraz ćmy, jak i muchy czy osy stanowią przykład wyjątkowo niechcianych gości. Metodą zaradczą na ten problem są moskitiery dostępne w naszym sklepie.

Moskitiera – jak działa?

Moskitiera wykonana jest z profilu, który zazwyczaj jest aluminiowy oraz siatki, mającej na celu zatrzymanie owadów i powstrzymanie ich przed wpadaniem do domu.

Montaż moskitiery odbywa się za pomocą blaszek metalowych, które zachodząc na uszczelki okna umożliwiają szybkie zakładanie i zdejmowanie moskitiery, w zależności od potrzeb.

Siatka stanowi skuteczną barierę dla owadów lgnących do pomieszczenia, zapewniając spokój i brak ryzyka użądlenia czy ugryzienia przez insekta.

Zastosowanie moskitiery

Wykorzystanie bariery przeciw owadom konieczne staje się w przypadku pomieszczeń szczególnie narażonych na obecność owadów. Posiadanie domku letniskowego jest jedną z sytuacji, w których zamontowanie moskitiery wydaje się niezbędne.
Także w odniesieniu do pokoju dziecięcego czy sypialni warto rozważyć zaopatrzenie okna w siatkę przeciw owadom.

Czyszczenie moskitiery

Kurz i zanieczyszczenia osiadające na siatce znacząco obniżają widoczność, jak i negatywnie wpływają na estetykę pomieszczenia. Z tego względu, jak również z powodów higienicznych niezbędne jest regularne czyszczenie moskitiery.

Demontaż profilu z siatką jest bezproblemowy, dlatego czyszczenie moskitiery powinno odbywać się po uprzednim jej zdemontowaniu.

Warto odkurzyć siatkę przed rozpoczęciem głównego procesu czyszczenia. Umożliwi to pozbycie się wierzchniej warstwy kurzu, co ułatwi mycie.

Do czyszczenia moskitiery zalecane jest użycie ciepłej wody z rozpuszczonym detergentem, płynem do naczyń lub proszkiem do prania. W spienionym roztworze można zamoczyć moskitierę, a następnie przecierać ją dokładnie szmatką. Po wyczyszczeniu siatkę należy opłukać czystą wodą oraz wysuszyć przy użyciu miękkich ręczników.

Po takim zabiegu warto pozostawić moskitierę, żeby umożliwić doschnięcie. Suchą i czystą siatkę można ponownie zamontować na oknie.

Wyposażenie swoich okien w ochronę przeciw owadom wpadającym do pomieszczeń stanowi doskonały pomysł. Brak uciążliwych gości zapewnia spokój i likwiduje stres związany z potencjalnym ugryzieniem przez insekta.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą moskitier dostępnych w naszym sklepie. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko rolety, żaluzje oraz plisy, lecz także profesjonalnie wykonane moskitiery najwyższej jakości.

You may also like...