Rolety

Nowoczesne rozwiązania na każdą kieszeń, czyli dekoracyjne rolety rzymskie

Rolety rzymskie to sposób na uzyskanie efektownej dekoracji okiennej oraz możliwość zaciemnienia pomieszczenia w dowolnej chwili. Sprawdzają są one nie tylko w przypadku małej przestrzeni, ale także w większych wnętrzach. Mogą występować solo lub można je połączyć w duecie z zasłonami. Jeśli więc potrzebujemy prywatności oraz kontaktu ze słońcem, to rolety rzymskie są dla nas idealnym rozwiązaniem. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Dla kogo rolety rzymskie?

Rolety rzymskie są połączeniem dekoracyjnej zasłony z tradycyjną roletą. Dzięki bogatemu asortymentowi można bez trudu dopasować tego typu roletę do każdego wystroju wnętrza, niezależnie od jego przeznaczenia. Mnogość materiałów, z których są wykonane rolety rzymskie sprawia, że każdy znajdzie model, który doskonale wpisze się w estetykę wnętrza, a dodatkowo będzie funkcjonalnym elementem dekoracyjnym.

Możemy pozwolić sobie na rolety transparentem, zaciemniające, gładkie, wzorzyste czy też takie o przyciągającej spojrzenia fakturze. Za ich pomocą można nadać pomieszczeniu charakteru, diametralnie odmienić jego wygląd oraz wprowadzić nutkę nowoczesności.

Szybki i nieskomplikowany montaż

Rolety rzymskie można bezproblemowo przymocować do ściany, sufitu czy też ramy okiennej. Do montażu wystarczy wiertarkę i wkrętarka. Są one polecane w przypadku małych pomieszczeń oraz niewielkich okien, chociaż można je śmiało montować we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach. Są idealnym rozwiązaniem w przypadku wnętrz reprezentacyjnych typu pokój gościnny, dzięki temu że mają dekoracyjny charakter.

W roletach rzymskich stosuje się system podnoszenia sznurkowy lub koralikowy, dzięki czemu są one dyskretne oraz wygodne w użytkowaniu. Podczas podnoszenia rolet do góry, tworzą się efektowne zakładki.

Rolety rzymskie – na jaki materiał się zdecydować?

Zaletą rolet rzymskich jest to, że możemy liczyć na różnorodność materiałów, z których zostały wykonane. Można kupić modele nowoczesne oraz tradycyjne, a także zamówić rolety zgodnie z indywidualnymi potrzebami i upodobaniami. Od rodzaju materiału zależy przepuszczalność światła, czyli to w jakim stopniu możliwe będzie zaciemnienie pomieszczenia.

  • Dostępne są rolety rzymskie wykonane z syntetycznych tkanin, bawełniane, lniane czy też z płótna
  • Te o grubszej strukturze są cięższe i trudniej się układają
  • Cienkie i jasne rolety pozwalają uzyskać efekt subtelnego światła
  • Zaciemnienie zapewniają rolety z grubszego materiału, w ciemnej kolorystyce
  • w przypadku pomieszczeń silnie nasłonecznionych sprawdzają się tkaniny syntetyczne, odporne na blakniecie
  • Jeśli zależy nam na funkcji dekoracyjnej, to można zainwestować w rolety z dodatkowym wykończeniem w postaci falbanek, frędzli czy koronek

You may also like...