Plisy

Problem z dopasowaniem rolety do okna? Na ratunek przychodzą rolety plisowane

Wygląd okna ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Oprócz funkcji praktycznej może także pełnić funkcję dekoracyjną, jeśli dopasujemy do niego odpowiednią osłonę. Obecnie możemy pozwolić sobie na szeroki wachlarz wyboru, gdzie jedną z polecanych opcji są rolety plisowane. Czy rzeczywiście warto postawić na plisy?

Rolety plisowane, czyli nieskomplikowany montaż

Rolety plisowane to nowoczesny rodzaj osłon okiennych, który jest obecnie najbardziej wszechstronny. Świetnie nadają do domowych pomieszczeń, jak również do biurowych. Z wyglądu przypominają połączenie tradycyjnej rolety z dobrze znanymi nam żaluzjami, ale znacznie łatwiej jest je zamontować. Dostępne są modele montowane na wkręty czy też takie, które montuje się za pomocą specjalnych uchwytów bezinwazyjnych.

Zaletą plis jest to, że idealnie przylegają do powierzchni okna, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca. Ich demontaż jest tak samo prosty jak montaż, a więc bezproblemowo można umyć okno. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku często otwieranych i uchylanych okien.

Szeroki wachlarz wyboru, czyli mnogość modeli

Rolety plisowane dostępne są  wielu wariantach, a więc można dopasować kolorystykę, wzór, kształt, wymiar, a także materiał, z którego zostały wykonane. Dzięki temu można liczyć na ogromne wręcz możliwości aranżacyjne.

Plisy sprawdzają się świetnie nie tylko w przypadku okien o typowych rozmiarach, ale także tych w niestandardowych rozmiarach czy formach. Nie ma więc problemu z dopasowaniem rolety do okna trapezowego, owalnego, trójkątnego czy sześciokątnego. Jest to najlepsza opcja, jeśli chodzi o wąskie i wysokie okna.

Rolety plisowane a przepuszczalność światła

Materiały używane do produkcji plis są niezwykle zróżnicowane, dzięki czemu można liczyć na rozmaite efekty, jeśli chodzi o stopień przepuszczania promieniowania słonecznego.

  • Jeśli chcemy, aby rolety przepuszczały znaczną ilość światła, to warto postawić na modele transparentne
  • Z kolei rolety zacieniające chronią wnętrze przed refleksami słonecznymi, gdyż nie przepuszczają zbyt dużej ilości światła
  • Do dyspozycji mamy także rolety przepuszczające światło
  • Jeśli zależy nam na całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia, to należy postawić na rolety typowo zaciemniające

Okazuje się, że wybór materiału, z którego została wykonana roleta, wpływa na regulację temperatury w pomieszczeniu. Podczas upalnych dni ideale są modele zaciemniające i zacieniające, a zimą i jesienią rolety transparentne, gdyż wówczas ilość światła słonecznego jest bardzo ograniczona.

You may also like...