Rolety

Rolety do okien plastikowych

Wybór rolety wiąże się nierozerwalnie z koniecznością jej zamontowania, niezależnie od tego, czy chodzi o okna plastikowe czy drewniane. Jaki rodzaj montażu będzie jednak najlepszy w przypadku okna plastikowego, a jaki w przypadku okna drewnianego?

Rodzaj okna, a sposób montażu rolet

Interesuje nas przede wszystkim aspekt praktyczny dotyczący wyboru rolet na okna plastikowe i na okna drewniane. Sedno w tym przypadku tkwi w różnicach dotyczących montażu.

Przyklejanie czy wkręcanie?

Jeśli chodzi o okna drewniane nie należy używać kleju. Nie trudno jest sobie wyobrazić sytuację, że za jakiś czas trzeba będzie zmienić wystrój pomieszczenia czy nawet całego domu.

Rolety, które podobały się kilka lat temu, teraz mogą razić oraz nie pasować do ogólnego klimatu i charakteru wystroju wnętrza.

Odklejenie starych rolet od okien drewnianych może skończyć się uszkodzeniem ramy okiennej albo spowodować zerwanie drewnianej powłoki.

Okna plastikowe inaczej się zachowają w takiej sytuacji. Na pewno nie zostaną uszkodzone, a co za tym idzie, gdybyśmy tylko mieli takie życzenie, możemy zmieniać je w czasie każdego remontu mieszkania.

Remontów nie się uniknąć

Oprócz wyboru koloru tkaniny i innych aspektów kolorystyczno-estetycznych, powinniśmy również rozważnie podjąć decyzję – w jaki sposób zamontować roletę bądź żaluzję.

Zarówno żaluzje, jak i rolety – bez względu na ich rodzaj – można bez trudu przykleić, czego zdecydowanie należy unikać w przypadku okien drewnianych.

Ciężko nie przyznać, że na piękne, drewniane okna naprawdę żal przyklejać rolety. Lepszym rozwiązaniem będzie zamocowanie ich na wkręty, a w przypadku, gdy rolety czy żaluzje nam się opatrzą, wyjąć wkręty, a pozostałą po nich lukę po prostu wypełnić. Okno będzie zdecydowanie ładniej wyglądało niż po odklejeniu rolety.

You may also like...