Rolety

Rolety materiałowe. Zalety, typy i ceny

Rolety materiałowe to najchętniej wybierane osłony do okien. Są niedrogie, praktyczne i łatwe w montażu. Ładnie się prezentują i pasują do każdego wnętrza. Czym się kierować przy ich wyborze, jakie typy rolet materiałowych znajdą Państwo w naszym sklepie? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat najpopularniejszych zasłon do okien: rolet materiałowych.

Dlaczego rolety materiałowe?

Rolety materiałowe mają wiele zalet – to dlatego wciąż pozostają najchętniej wybieranym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zasłonięcie okien w mieszkanie:

  1. Są niedrogie – to najtańszy dostępny w naszym sklepie typ osłon okiennych (zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na te wolnowiszące).
  2. Dobrze się prezentują niezależnie od wnętrza – pasują zarówno do minimalistycznego salonu w stylu nowoczesnym, jak i do sypialni urządzonej w klasycznym stylu. Dostępne w wielu opcjach kolorystycznych oraz w fantazyjnych wzorach, dają nam duże pole do popisu – możemy z łatwością wybrać takie, które spełnią nasze indywidualne oczekiwania i będą idealnie podkreślały klimat panujący w naszym mieszkaniu.
  3. Świetnie spełniają swoją podstawową funkcję: osłaniają nas przed docierającym z zewnątrz światłem, a także pozwalają nam się skryć przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Typy rolet materiałowych: montaż

Rolety materiałowe różnią się, jeśli chodzi o typ ich montażu i rodzaj materiału, z którego zostały wykonane.

Jeśli chodzi o mechanizm, który je obsługuje, do wyboru mamy:

  • rolety wolnowiszące – montowane nad oknem czy drzwiami balkonowymi, najtańsze i najłatwiejsze w założeniu,
  • rolety w kasetach – montowane na ramie okna, stabilniejsze, wyposażone w mechanizm samoblokujący.

Typy rolet materiałowych: użyty materiał

Kupując rolety materiałowe, staniemy również przed wyborem materiału, z którego te mają być wykonane. Do wyboru mamy:

  • opcję jednokolorową – klasyczną, najchętniej wybieraną,
  • wzory – tych do wyboru jest naprawdę wiele, od klasycznych pasków czy kwiatów, po elementy barokowe czy ozdoby idealnie wpasowujące się w stylistykę pokoju dziecięcego,
  • rolety dzień-noc, dające możliwość swobodnej regulacji ilości dopływającego światła.

Od czego zależy cena rolety materiałowej?

Wśród rolet materiałowych ceny również są zróżnicowane. Najmniej zapłacimy za jednokolorową (najlepiej białą, beżową czy szarą) roletę wolnowiszącą, więcej kosztowała nas będzie roleta w kasecie i w nietypowej kolorystyce, najwięcej zaś zapłacimy za rolety dzień/noc – choć i tu wiele zależy od kolorystyki. Cena może również ulec wahaniu w zależności od wielkości okna, którym dysponujemy.

You may also like...