Rolety

Rolety wewnętrzne – zróżnicowanie i montaż

Jak wybrać odpowiednie rolety wewnętrzne? To kwestia, która zastanawia wiele osób, które zainteresowane są jaki typ rolet wewnętrznych wybrać do swojego domu, tak by spełniały one odpowiednią rolę i funkcję. Dzięki wybraniu odpowiedniego modelu i typu będziemy mieć możliwość cieszenia się skutecznym użytkowaniem i dużą funkcjonalnością naszych rolet. Dlatego warto wiedzieć jaki mamy w tym zakresie wybór.

Klasyczne, wolnowiszące i tekstylne rolety

Są one najbardziej typowymi i najbardziej rozpoznawalnymi roletami, jakie tylko wisieć mogą w oknach w domu. Są to proste i bardzo łatwe w montażu rolety, które mocuje się do ściany bądź do sufitu. Najczęściej są one niedrogie, proste i zwijane na rolkach.

Mini rolety

Mini rolety są łudząco podobne do tych klasycznych. Główna różnica polega jednak na zasłonięciu przez mini roletę zaledwie poszczególnych szyb w przeciwieństwie do klasycznych rolet, które zasłaniają całe okno.

Najczęściej mocuje się je na specjalnych bezinwazyjnych haczykach, w sposób prosty i niesprawiający nikomu problemów. Warto dodać, iż taka właśnie mini roleta zapewnia swobodny dostęp do okna bez konieczności zwijania rolet.

Rolety w kasecie

Schludne, bardzo reprezentatywne oraz eleganckie – tak określić można w trzech słowach rolety w kasecie. W zależności od materiału jakiego użyto do ich zbudowania, odpowiednia jest też ich cena. Można wyróżnić tu dwa typy rolet: zrobione w kasecie PCV oraz zrobione z aluminium.

Ten rodzaj rolety przykręca się lub przykleja bezpośrednio do okna. To rolety, które w 100 procentach wykorzystują prowadnice dzięki którym możliwe jest zaciemnienie pokoju.

Rolety dachowe

To wyjątkowa osłona dla szczególnych okien, jakimi są okna dachowe. Ich wymiary i kształty z reguły są niestandardowe. Możliwy jest zakup tego typu rolet w różnorodnych maskownicach oraz w okleinach imitujących drewno, czy w wielu jeszcze innych wariantach. Są one dość problematyczne w montażu, jeśli jednak osoba montująca je trzyma się instrukcji, z pewnością poradzi sobie z tym bez problemu.

Plisy

Bardzo popularna na Zachodzie forma osłaniania okna. U nas wciąż w ostrym natarciu, zyskuje na popularności stopniowo. Plisy (nazywane również roletami plisowanymi czy roletami harmonijkowymi) cechuje nietypowość kształtów oraz ich oryginalność. To bardzo uniwersalna osłona okna, której instalacja jest zarówno bezinwazyjna, jak i bardzo prosta.

Rolety bambusowe/drewniane

To drewniane i bardzo gustowne osłony okienne, które nadają efektowności każdemu pomieszczeniu. Ten rodzaj osłony okiennej nadaje się do pomieszczeń umeblowanych w oryginalny sposób. Najczęściej mocuje się je dla zasłonięcia całej powierzchni okna, choć możliwe jest też bezinwazyjne umieszczenie rolety w ramie.

Verticale – rolety pionowe

Najczęstsze rozwiązanie do biur i urzędów. Wykonywane są z różnego rodzaju tkanin, dostępne w różnych wzorach. To typ rolet bardzo użytecznych i schludnych. Stanowią doskonałą ochronę przed słońcem, a jednocześnie nadają pomieszczeniom swojskości.

Rolety austriackie/rzymskie

Cechuje je pomarszczony krój i pofałdowanie materiału. Dzięki temu stanowią one bardzo charakterystyczny wyróżnik całego pomieszczenia, które zyskuje wyjątkowo eleganckiego tonu. Najczęściej styl ten stosuje się do pomieszczeń typu salon, czy inne reprezentatywne. Rolety rzymskie stanowią bardzo popularne źródło designerskich inspiracji. Są popularne prawie w tym samym stopniu co firany. To piękna, wprost idealna osłona okna.

You may also like...