Rolety

Wybór rolet – na co należy zwrócić uwagę?

Wysokiej klasy rolety materiałowe to zakup, który będzie nam towarzyszył przez długie lata. Warto zatem zastanowić się nad odpowiednim wariantem, poświęcając temu tematowi odpowiednio dużo uwagi. Nasz sklep oferuje niezwykle szeroki wachlarz rolet, a który będzie najodpowiedniejszy? Na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu? Poniżej udzielamy kilku praktycznych porad.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Wśród niezwykle szerokiego asortymentu, jaki oferuje nasz sklep, każdy Klient powinien znaleźć rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Niezmiennie dużym powodzeniem cieszą rolety wolnowiszące, nawijane na wałek. Rozwiązanie to jest cenione przede wszystkim za proste i solidne wykonanie oraz za nieskomplikowaną obsługę. Na uwagę zasługuje także ciekawe wzornictwo, które pozwala dobrać przesłonę odpowiednią do każdego wnętrza.

Mówiąc o bestsellerach, nie sposób nie wspomnieć o mini-roletach. Podobnie jak wspomniany wcześniej wariant, tutaj także mamy do czynienia z obsługiwanym manualnie wałkiem, na który nawijany jest materiał. Największą różnicą jest tu system mocowania – w tym przypadku, przewidziany jest montaż bezpośrednio na ramie.

To właśnie sposób mocowania jest jednym z tych czynników, który koniecznie należy uwzględnić przed złożeniem zamówienia. Jednym, ale nie jedynym.

Sposób montażu

Rolety materiałowe najczęściej oferują dwa sposoby montażu:

• poza wnęką okienną,
• we wnęce okiennej.

W pierwszym wariancie, przesłona przykręcana jest do ściany lub sufitu. W tym przypadku, można jednak natknąć się na kilka utrudnień.

Jeżeli nadproże nie jest odpowiednio wysokie, montaż ścienny nie będzie możliwy, a wynika to z dużego prawdopodobieństwa zahaczania zwiniętego materiału rolety o skrzydło okna.

W takiej sytuacji, warto zdecydować się na wariant mocowany do sufitu, jednak także w tym przypadku, istnieje pewna możliwość kolizji z otwartym oknem. Wtedy pozostaje montaż we wnęce okiennej.

Rozwiązanie to przewiduje opcję bezinwazyjnego mocowania (za pomocą samoprzylepnych płytek lub zaciskowych haczyków). To bardzo proste rozwiązanie, z którym poradzi sobie każda osoba.

Rolety z prowadnicami, przeznaczone do montażu inwazyjnego, wymagają już znacznie więcej wprawy i precyzji. To rozwiązanie dedykowane jest dla osób doświadczonych w tego typu pracach, jednak nawet w takim przypadku, zalecamy korzystanie z usług montera.

Materiał

Wybór rolety na wymiar koniecznie musi uwzględniać typ materiału, z którego przesłona została wykonana. W tej sytuacji, kluczowe jest określenie własnych oczekiwań i potrzeb. W praktyce, oferta dzieli się na rolety częściowo transparentne oraz nieprzepuszczające światła.

Pierwsze rozwiązanie doskonale sprawdzi się w pokoju dziennym i w kuchni. Drugi wariant to doskonały wybór do sypialni lub łazienki.

Osobom szukającym bardziej uniwersalnego rozwiązania, polecamy wariant Dzień i Noc, dostępny w naszej ofercie w wielu odmianach.

Możesz również polubić…