Żaluzje

Żaluzje pionowe w nowoczesnym wydaniu

Żaluzje pionowe ponownie wracają do mody. Projektanci wnętrz pomysłowo wykorzystują ich funkcjonalność oraz prezentujący się lekko i subtelnie design. Osłony z pionowymi lamelami zachwycają wielością kombinacji barw, wzorów oraz doboru materiałów. Idealnie dopasowują się do nowoczesnego stylu wystroju wnętrza domów, biur i innych przestrzeni komercyjnych.

Modne i uniwersalne

Żaluzje pionowe prezentują się lekko, delikatnie i świeżo. Dostępne są w wielu rodzajach tkanin, kolorów oraz wzorów. Istnieje także możliwość zamówienia lamel z nadrukami. Dzięki bogatej różnorodności żaluzje pionowe dopasujesz do każdego stylu aranżacji domu lub przestrzeni komercyjnej. Subtelne lamele idealnie się komponują zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi wnętrzami.

Praktyczne zastosowania żaluzji pionowych

Przede wszystkim żaluzje pionowe mają za zadanie chronić przestrzeń przed intensywnym natężeniem promieni słonecznych oraz przed nadmiernym przegrzaniem się pomieszczenia. Szyny, na których zamocowane są lamele, montuje się na ścianie lub na suficie. Jeśli chcesz osłonić przeszklenia w wykuszu lub wnęce, to wybierz żaluzje pionowe na górnej szynie giętej. Osłony z pionowymi lamelami mogą pełnić także inne funkcje. Idealnie się sprawdzają jako drzwi lub jako przegroda pomieszczenia, subtelnie dzieląc je na dwie części.

Różnorodne rodzaje materiałów

Żaluzje pionowe są wykonane z różnego rodzaju materiałów: tkanin, drewna i PCV.

Zalety lameli tekstylnych

Lamele tekstylne pięknie się prezentują w przestrzeniach mieszkalnych i komercyjnych takich, jak: biura, restauracje, kawiarnie. Projektanci wnętrz doceniają żaluzje pionowe za uniwersalną estetykę, którą można dostosować do wielu stylów przestrzeni użytkowej oraz możliwość montażu na bardzo dużych przeszkleniach. Bogata gama tkanin od struktur transparentnych po zaciemniające i szeroka paleta kolorów czyni z osłon tekstylnych z pionowymi lamelami jedną z najbardziej popularnych dekoracji okiennych.

Zalety drewnianych lameli

Drewniane żaluzje pionowe prezentują się zjawiskowo na dużych przeszkleniach. Ocieplają przestrzeń, stwarzając poczucie prawdziwego komfortu. Lamele drewniane po całkowitym zasłonięciu przyjemnie rozpraszają światło, czyniąc przestrzeń bardziej przytulną i nastrojową. Osłony okienne z drewna nigdy nie przemijają z modą. Zwracają na siebie uwagę w każdym stylowym wnętrzu. Doskonale się sprawdzają w domach, gabinetach i w hotelach. Wymagają nieco więcej uwagi w czasie czyszczenia. Powierzchnia lameli drewnianych pokryta jest laminatem imitującym kolor oraz strukturę różnego rodzaju gatunków drewna.

Zalety lameli z PCV

Żaluzje pionowe z PCV idealnie sprawdzają się jako niezawodnie zaciemniająca pomieszczenia osłona przeciwsłoneczna. Montowane są najczęściej w biurach, bankach, klinikach i innych lokalach użyteczności publicznej. Solidnie wykonane lamele wyróżniają się trwałością i odpornością na mechaniczne uszkodzenia. Kolejną mocną stroną żaluzji pionowych z PCV jest ich łatwość czyszczenia. Wysokiej jakości materiał, z którego zostały wykonane lamele, jest odporny na wilgoć. Nie pochłania też przykrych zapachów. Tego typu osłony z PCV są bezpieczne do użytkowania w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywają alergicy.

You may also like...